Kontoritool SEAT C

Kuidas valida õige kontoritool?

Kasutades kehva tooli võib pikast istumisest tekkida lihaspinged ning alaseljavalud. Sellepärast on väga oluline, et leitakse tool, mis toetab kasutajat kogu päeva vältel.

Reguleeritav kontoritool

Selleks, et kontoritool pakuks istujale korraliku tuge, peab see olema reguleeritav vastavalt kasutaja pikkusele, kehakaalule ja kehakujule. Kõige olulisem on lähtuda sellest, palju päeva jooksul istutakse. Kui see on rohkem kui 5 tundi, siis tuleks kindlasti valida ergonoomiline kontoritooltool, millel on mitu erinevat reguleerimist.

Istme kõrguse reguleerimine on tänapäevaste toolidel elementaarne, kuid parimad toolid on ka reguleeritava sügavusega. Käetugede reguleerimine kõrguses, laiuses ja sügavuses on väga oluline ja aitab vältida lihaspingeid õlavöötme piirkonnas. Parimatel mudelite on need funktsioonid kõik olemas.

Kontoritooli seljatugi ja rattad

Hea kontoritooli leidmisel tuleb tähelepanu pöörata seljatoele, mis peab kindlasti olema reguleeritava kõrgusega, muudetava kaldenurgaga ning reguleeritava jäikusega. Reguleeritav peatugi lisab toolile mugavust ja ergonoomilist, kuid ei ole esmatähtis.

Tooli seljatoe materjal peaks olema hingav, elastne ja kergesti hooldatav.

Kontoritooli valimisel tasub tähelepanu pöörata ka ratastele, mis võiksid sobida kokku põrandakattega. Kummirattad sobivad kõvadele põrandatele ning plastikrattad vaipkatetele.
Igati tervislik on päeva jooksul leida aega ka püsti töötamiseks või kasutada vahepeal sadultooli. Meie kontoritoolide valikuga saab tutvuda siin.